Teknolojik ürünlerin kullanımından kaynaklanan olumsuzluklar

Hepimiz hayatımızda teknolojik ürünleri kullanmaktayız.Bu ürünleri kullanırken de bir takım olumsuzluklar ile karşılaşmaktayız. Teknoloji ile geliştirilen ürünlerin yanlış kullanımı yada fazla kullanımı bir takım sorunların meydana gelmesine neden olur.

Mesela günümüzde en sık kullandığımız ürünlerin başında bilgisayar ve cep telefonları gelmektedir. Bu ürünler doğru kullanılmadığında kendimize ait gizli bilgilerin başkalarının eline geçmesine, hatta kredi kartı bilgilerinin çalınmasıyla mağduriyetin oluşmasına neden olmaktadır. Güvenli bir şekilde kullanım için dikkatli olmak gerekir.

Ayrıca bu ürünlerin aşırı kullanılması bir takım sağlık sorunlarına neden olmaktadır. Mesela bilgisayarı sıkça kullanan birinde parmaklarda kemik erimesi, gözlerde ise bozulma, bel ve boyunda fıtık gibi sağlık sorunları sıkça görülür. Bu gibi nedenlerden dolayı sağlığımıza dikkat ederek belirli aralıklar, mola vererek kullanmamız gerekir.

Teknolojik ürünlerin son yıllarda meydana getirdiği en büyük olumsuzluk ise insanların iletişimlerini en aza indirmeleri ve toplumdan uzaklaşan bireylerin ortaya çıkmasıdır.

1 Yorum

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.