Teknolojinin doğaya sağladığı yararlar nelerdir

Teknoloji doğaya zararlı olarak bilinse de onun sayesinde olan gelişmeler doğaya büyük yararlar sağlar. Örneğin günümüzde dünyamızda var olan küresel ısınma ile mücadelede teknolojide sıklıkla yararlanılır. Mesele küresel ısınma sonucunda kutuplarda buzulların eridiğini bilmekteyiz. Teknoloji sayesinde meydana gelen gelişmeler sonucunda kutuplardaki buzulların miktarının arttırılması sağlanmaktadır.

Gelişen teknolojimiz sayesinde fabrika bacalarına takılan filitreler doğaya salınan zehirli gazları süzmektedir. Bu sayede doğamızı koruruz. Yada başka bir örnek vermek gerekirse uzaya gönderilen uydular ile yer küre üzerindeki madenleri görmek mümkündür. Bu sayede maden aramak için heryeri kazmak ve delmek zorunda kalmayız. Direk madenin nerede olduğunu bularak orada işlem yaparız.

Artık üretilen arabalar son teknoloji ürünü olup düşük yakıt tüketimi yapmaktadırlar. Ayrıca bu araçlar düşük yakıt tükkettikleri gibi egzozlarından eski arabalara göre daha az karbon salıyorlar. Teknoloji doğru kullanıldığında insanlar ve doğa için oldukça faydalıdır.

Önemli olan biz insanların teknolojiyi nasıl kullandığımız ve onunla yaşamayı becerebildiğimizdir.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.