Teknolojinin hayatımızdaki yeri ve önemi ile ilgili kompozisyon

Bu kompozisyon yazımızın konusu da teknolojinin hayatımızdaki yeri ve önemi. Teknoloji öyle hızlı gelişiyor ki ona ayak uydurmak ve hızına yetişmekte bazen zorlanıyoruz. Teknoloji ve bilim çağı insan hayatı için vazgeçilmez kolaylıklar sağladığını kimse inkar edemez. Hal böyle olunca bizde teknolojinin nimetlerinden doğal olarak faydalanıyoruz.

Günlük hayatımızı kolaylaştırmak adına üretilen teknolojik aletler sayesinde işlerimiz o kadar çok kolaylaştı ki artık oturduğumuz yerden bile alışveriş yapabiliyor acıktıysak evde hazırlamak yerine internetten yada telefonla sipariş vererek çok kısa zamanda yemek ayağımıza gelmiş oluyor.

Ev hanımlarına yönelik olarak yapılan elektrikli ev aletleri sayesinde ev hanımları artık eskisi kadar yorulmuyor. Örneğin çamaşır yıkamak, bulaşık yıkamak gibi. Eskiden bu ve buna benzer teknolojik aletler üretimde yokken her şey elde yıkanıyordu. Büyüklerimiz hep anlatır. Ne kadar zordur elde çamaşır yıkmak ellerimizin derisi incelirdi suyun içinde çamaşır ovmaktan diye anlatırlardı.

Sözün özü teknoloji o kadar çok hayatımıza girdi ki her alanda ve her yerde bunun izlerine rastlamak mümkün.Bugünden sonra bu kadar hayatımızda yer edinmişken ne o bizden vazgeçebilir ne biz teknolojinin faydalarından uzak durabiliriz.

(4) Yorum

  1. Çok güzel ama bazı arkadaşlarımda var onlarda buradan bakıyorlar o yüzden bende hocaya internetten bektim demek zorundayım

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.