Telefonu siz icat etseydiniz?

Günümüze telefonun henüz icat edilmediğini düşünün ve bu icadı ilk gerçekleştirecek kişi sizsiniz. İcat edeceğiniz telefonun hangi özellikleri taşımasını, ne gibi yeni özelliklere sahip olmasını sağlardınız?

Geçmişte bildiğiniz gibi telefonun icadında Alexander Graham Bell önemli rol oynamıştır. Telefon günümüze kadar birçok gelişim göstermiş ve ilk zamanlarından bu yana çok farklı bir hal almıştır. Ancak şu var ki geçmişte neyse bugünde aynı amaç için yani iletişim için kullanılır. Örneğin ben telefonu bugünkü teknolojik olanaklara sahip olarak icat etmiş olsaydım onu birçok farklı özelliklerle donatırdım.

1-Eklemek istediğim en önemli özellik hiç şüphesiz şarjı bitmemesi olurdu. Çünkü günümüzde akıllı telefonların birçoğu günde birkaç kez şarja takılmak zorunda. Pil güçleri kısa sürede bitiyor ve kendimizi telefonsuz bulabiliyoruz. Hemen hemen her insan çantasında telefon şarj kablosu ile dolaşıyor. İşte bu gibi nedenlerden dolayı şarjı bitmeyen bir telefon yapmak isterdim.

2-Telefonların büyük boyutları taşınmasında ve kullanılmasında ne yazık ki büyük sorunlar yaratmaktadır. Kimi insanlar ceplerinde bu telefonları taşıyamadıkları için yanlarında küçük çantalar taşımaktadır. Ancak günümüz teknolojisi ile istediğimizde büyütülebilen, istediğinde küçülebilen bir telefon yapabiliriz. Yada filmlerde gördüğümüz gibi avuç içine gizlenmiş çipler ile şeffaf telefonlar kullanabiliriz.

uzay telefonu

Günümüz teknolojisi ile geliştirilebilen telefonlar şeffaf ve bir kağıt inceliğinde olabilir.


3-Telefonların zamanla eskimeyecek ve geliştirilebilir tipte olması bence eksik özelliklerden birisi. Çevremizde gördüğümüz kadarı ile insanlar zamanla sıkıldıkları ve özellik olarak yetersiz gördükleri telefonları çöpe atıp yenilerini alıyorlar. İşte buna çözüm sağlamak için en yüksek özelliklerde bir telefon üretir ve herhangi bir teknik müdahale olmadan yazılımsal olarak daha da geliştirilebilir olmasını sağlardım.

Biraz hayalci olduğunun farkındayım fakat bence üretebileceğim en güzel telefon bu şekilde olurdu.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.