Tema Vakfı Yaşanabilir Bir Dünya İçin Mektup

Tema Vakfına yazılan Yaşanabilir bir dünya için adlı mektuba yer verilmiştir. Bu mektubu okuyarak Tema Vakfının içinde bulunduğu faaliyetlerin sonuçlarını değerlendiren bir mektupta siz yazınız.

Dünya Yok Olmasın

Geçmişten günümüze kadar insanlar bu dünya üzerinde yaşadı. Bizden sonraki nesillerde bu dünya üzerinde yaşamaya devam edecek. Hepimizin paylaştığı dünyamız ise hızla yok olmanın eşiğinde. İnsanların bilinçsiz yerleşimi, çevreyi ve doğayı kirletmeleri nedeniyle dünyanın sonu gelmek üzere.

Değişen iklimler ve küresel ısınma dünya üzerindeki en büyük tehdit. Peki bu kadar sorunun sorumlusu kim? Elbette ki insan. İşte buna dikkat çekmeye çalışan ve insanları bilinçlendirmeyi hedefleyen bir vakıf var. O vakıf Tema Vakfı.

tema

Tema Vakfı çalışmaları dünyanın güzelliklerinin yok olmasını engelleme amacı taşır.


Hızla kirlenen ve dengesi bozulan dünyamızı kurtarmak ve gelecek nesillere güzel bir dünya bırakmak için çalışan bir vakıf. İnsanların ve tüm dünyanın dikkatini çevre sorunlarına dikkat çekmek için çalışan bu vakıf ne yazık ki yeterli ilgiyi görmüyor.

Bizler sorumlu bireyler olarak gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakmak için Tema Vakfının çalışmalarına katkı sağlamalıyız. Ancak bu şekilde daha güzel bir dünya birçok nesile ev sahipliği yapabilir.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.