Temizlik imandan gelir atasözü kompozisyon

Bu yazımızda Temizlik imandan gelir atasözü ile ilgili kompozisyon örneğini bulabilirsiniz. Sağlıklı bir yaşam için yaşadığımız ortamın, kıyafetlerimizin, bedenimizin ve yediğimiz besinlerin temizliği çok büyük önem taşımaktadır.

Temizliğe ve hijyene dikkat etmemiz sağlığımız için oldukça önemlidir. Yetişkin insanlarda çok büyük sorunlar gözükmese de çocuklarımızda bu duruma dahada dikkat etmemiz gerekmektedir. Çünkü onların bünyeleri yetişkin insanlara göre daha dirençsiz olduğu için en küçük durumlarda hasta olmaya hazırdırlar. Onlara yıkamadan vereceğimiz bir elma bile hasta etmeye yeterli olacaktır.

İnsanlarda mikroplar genel olarak ellerden bulaştığı bilinmektedir. El yüz temizliğine dikkat etmemiz son derece önemlidir. Temizlikte genel olarak kullanılan malzemeler su ve sabundur. Gün boyu okulda iş yerlerinde dokunduğumuz her yerde mikroplar bulunmaktadır. Bu yüzden sürekli olarak ellerimizi temiz tutmamız bizim için önemlidir.

Ayrıca çoğu insan insan gücü gerektiren işlerde çalışmaktadır. Buralarda ister istemez vücut terleyecektir. Ve biz duymasakta ortaya kötü kokular çıkmaktadır. Çevreye rahatsızlık vermemek adına özellikle yaz aylarında daha da sık şekilde duş almamız gerekmektedir.

Temizlik imandan gelir sözünü dinimizde kanıtlarcasına bilinen durum her namazdan önce abdest almamız gerektiğidir.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.