Teneffüs zilinin sizde uyandırdığı duygular ile ilgili kompozisyon

Bu günkü yazımızda sizlere teneffüs zilinin sizde uyandırdığı duygular ile ilgili kompozisyon yazısını paylaşacağız. Her dersin bitimini haber vermek için çalan zile teneffüs zili adı verilir. Teneffüs zili çaldığı zaman ders bitip ara verileceği için öğrenciler çok mutlu olur.

Teneffüslerde öğrenciler arkadaşları ile birlikte oyun oynayabilmek için kısa da olsa vakit bulabildikleri için mutlu olurlar. Örneğin sabah ilk ders sonu çalan teneffüs zili ile birlikte sınıftan doğru bahçeye koşan minik öğrenciler kısa zamanda olsa saklambaç oynamak için toplanırlar.

Ayrıca teneffüslerde bir dersin bitip arkasından yeni bir ders olacağı için de öğrenciler diğer ders için hazırlık yapma vakti bulurlar. Mesela Türkçe dersinden çıkan öğrenciler arkasından yapılacak olan matematik dersi için ön hazırlık yapma vakti bulurlar. Ödevlerini arkadaşları ile değerlendirme, soruların çözümünü kıyaslamak için ayrılmış bir zaman olarak değerlendirebilirler.

Teneffüs öğrenci ve öğretmenler için bir dinlenme molası ve arkasından yapılacak ders için hazırlık zamanıdır. Bu yüzden çalan her teneffüs zili öğrencilerin yüzünü güldürmek için bire birdir.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.