Tırnaklar nasıl temiz tutulmalı

Bu günkü yazımızda tırnaklar nasıl temizlenmeli bu konuyla ilgili bilgi paylaşımında bulunacağız. Tırnaklar, aynı el, kol, ayak gibi bizim vücudumuzun boynuzsu tabakasıdır. Normal sağlıklı bir inşada el ve ayak parmaklarının uç kısımlarında tırnak bulunur.

Tırnakların temizliği de el ve ayak temizliği oldukça önemlidir. Özellikle et ile tırnağın ayrılan kısmında kir ve yağ birikimi görülür. Düzenli temizlik yapılmazsa buradaki mikroplar yayılır ve çeşitli hastalıklara yol açar.

Özellikle çocuklar oyun oynarken farkında olmadan elleri kirlenir bu yüzden çok dikkatli olmalı sürekli ellerin yıkanması gerekir.

Tırnakların kesimi hakkında bilgi verecek olursak eller yarım ay şeklinde ayak tırnakları ise düz olarak kesilmelidir. Yanlış tırnak kesimlerinden dolayı tırnak batması sorunu ortaya çıkmakta, farklı tırnak rahatsızlıklarına sebebiyet vermektedir. Örneğin; tırnak mantarı gibi.

Tırnaklar bayanlarda daha çok önem ar z eder. Makyaj ürünleri ile tırnakların daha güzel görünmesini sağlamış olurlar. Fakat her iki günde bir makyaj ürünlerinin temizlenmesi tırnakların hava alması gerekir.

Narin tırnak yapısına sahip olanlar tırnak bakımını yaparken daha dikkatli olmalı, temizliğine daha çok önem göstermeleri gerekir.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.