Tiyatronun hayatımızdaki yeri ve önemi

Her insan belirli bir düzen içerisinde yaşar. Hayatımızın büyük bir kısmı çalışmakla geçer. Evden işe işten eve şeklinde sürüp giden bu hayatı bazı aktivitelerle renklendirmek önemlidir. Eğer hayatımıza biraz renk katmazsak git gide monoton bir hale dönüşür ve artık sıkılmaya başlarız. Peki hayatımızı biraz olsun değiştirecek neler yapabiliriz. İlk olarak akıllara öncelikle sinema gelir. Bu aslında en basit ve sıradan bir eğlence kaynağıdır. Peki kendimize şu soruyu soralım. Hiç hayatınızda tiyatroya gittiniz mi? Peki hiç mi merak etmiyorsunuz. Evet tiyatro sinema kadar eğlenceli kimi zaman güldüren kimi zaman düşündüren bir etkinliktir.

Aslında düşünüldüğünde insanın hayatı başlı başına bir tiyatrodur. Başımıza gelen olaylar yaşadıklarımız, selamlaşmalar, toplantılar, aşklar, ölümler, tutkular aslında hepsi birer tiyatrodur.

indir (1)

Tiyatronun asıl amaçlarından biride seyircilerinde birer oyuncu olduğunu onlara göstermek göremediklerimizi bizlere göstermek yani tiyatro yaparak günlük hayatın sahnesini gün yüzüne çıkartırız. Oyunu hem sahnede hemde gerçek hayatta oynayarak dünyamızı şekillendirmek bizlerin elimizde olan şeydir.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.