Toplu taşıma araçlarına zarar veren yolcuların bilinçlendirilmesi

Günlük yaşamımızda sıkça kullandığımız toplu taşıma araçlarının bir milli servet olduğunu daha önceki kompozisyon yazılarımızda öğrenmiştik. Ancak bu araçlara zarar vererek onların kullanılmasına engel olan kişilerin bilinçlendirilmesi konusunda neler yapılacağına değinmemiştik.

Bu yazımızda ise Toplu taşıma araçlarına zarar veren yolcuların nasıl bilinçlendirilmesi gerektiğini anlatan bir kompozisyona yer vereceğiz.

Toplu Taşıma Araçlarını Koru

Hayatımızın önemli bir parçası olan toplu taşıma araçları tüm insanların ortak hizmetidir. Bu hizmetin korunması ve diğer kullanıcılara en iyi şekilde bırakılması gerekir. Bazı arkadaşlarımızın bunu unutarak bu araçlara zararlar verdiğini ne yazık ki sıklıkla görmekteyiz.

Özellikle otobüslerde koltuklara resimler yapılması, yazılar yazılması ve otobüs içine çöp atılması en sık karşılaşılan durumlardandır. Bunu yapan kişiler ulaşımın herkes tarafından kullanıldığını aklından çıkarmamalıdır. Bugün kendisinin zarar verdiği otobüsü birkaç gün sonra annesi, babası veya kardeşi kullanabilir. Onarın ve diğer insanların daha rahat bir yolculuk yapması için hepimiz ulaşım araçlarını korumak ve gözetmek zorundayız.

toplu ulaşım kompozisyon

Ulaşım araçlarını hepimiz ortak kullanmaktayız. Bu nedenle toplu ulaşım araçlarını korumak ve onları zarar verenleri uyarmak hepimize düşen bir görevdir.


Ayrıca bu araçlar devletimizin bizlerden topladığı vergiler ile hizmet olarak bize geri sunulmaktadır. Yani bir nevi kendi paramızla aldığımız araca bilerek zarar veriyoruz. Bu araçların tamiri, bakımı gibi unsurlar nedeniyle yeni maliyetlerin oluşmaması ve verilen vergilerin artmaması için ulaşım araçlarına zarar vermemeli, verenleri ise uyarmalıyız.

İşte tüm bu bilgilerden sonra toplu ulaşım araçlarına zarar veren kişilerin pişman olduğunu düşünüyorum. Umarım bundan sonra bu tarz olaylarla karşılaşmayız.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.