Trafik işaret levhalarına zarar verenleri uyarırım

Yolcuların ve yayaların can güvenliklerini sağlayan, trafiği düzenleyen trafik işaret levhalarına asla zarar vermem aksine onları korurum. Çevremde bunlara zarar veren kimseleri görürsem uyarırım çünkü onlar hem benim, hem onun, hemde başkaları için vardır.

Trafik işaret levhaları devletimizin malı olup anne ve babalarımızın verdiği vergiler ile yapılmaktadır. İşaret levhalarına zarar verilmesi ile devletimiz yeniden bunlara para harcamak zorunda kalır. Ayrıca yerinden sökülen yada işlevselliğini kaybeden levhalar trafik unsurlarını uyaramaz, kazalara neden olur.

Bu levhalar sayesinde trafiğin düzenli bir şekilde akması sağlanırken trafik kuralları hem yolculara, hem sürücülere hemde yayalara bildirilir. Bu kurallar sayesinde herkesin can güvenliği sağlanır. Eğer uyarıcı levhalar olamasaydı trafiğin ne kadar karışacağını ve kazaların meydana geleceğini zarar verenlere anlatırdım.

Yaptıklarının yanlış olduğunun farkına varması için trafik kurallarına uymayan kişilerin kaza yaparak gerek kendi canlarını, gerekse başkalarının canlarını tehlikeye attığını açıklar onları bir daha böyle bir şey yapmamaları için uyarırdım.

Unutmayalım arkadaşlar, trafik işaret levhalarını korumak ve zarar verenleri uyarmak her vatandaşın görevidir. Devletin olan her şey aslında bizimdir. Hele ki bu levhalar bizlerin ve diğer insanların sağlığını koruyorsa önemi bir kat daha artar.

Bu ödevi yapan arkadaşlar bir sonraki ödevleri olan Trafik işaret levhaları trafiğin dilidir kompozisyon yazımıza bakabilirler.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.