Trafik işaret levhalarına zarar vermenin etkileri

Çevremizde gördüğümüz trafik işaret levhalarını zarar verilmiş halde sıkça görürüz. Bu levhaların hasara uğraması aslında yaya, yolcu, sürücü güvenliğine ve ülke ekonomisine etki etmektedir. Devletimiz tarafından yaptırılan bu işaretlerin kazalar sonucunda, vurdun duymaz insanların kasıtlı zarar vermeleri zarar gördüğünü hepimiz biliriz.

Peki bunların yerine yeni trafik işaret levhaları nasıl ve kim tarafından dikiliyor. Aslında kara yolları görevlileri gelip bu işi halletse bile gerçekte tümüyle bizim cebimizden çıkıyor. Çünkü anne ve babalarımızın, çevremizdeki tüm insanların vermiş olduğu vergiler ile devletimiz milletine hizmet sunuyor.

Hasar gören ve zarar verilen her trafik işaret levhası ülke ekonomimiz için bir kayıp. Sadece bu levhaları değiştirmek kaybımız değil. Aynı zamanda bu görevde çalışan insanların vaktini alıyoruz, hasara uğrayan levhalar hurda olarak toplanıyor.

Levhaların trafik unsurlarını uyaramaması sonucunda ise kazalar meydana geliyor. Örneğin bozulmuş bir trafik lambasının olduğu yerden geçmek zorunda olan bir yaya ne kadar büyük bir tehlikede. Hiç bir şeyden habersiz sürücü ise onu uyaran bir levha olmadığı için kaza ile burun buruna. Araçlarda seyahat eden yolcular da aynı şekilde.

İşte küçük bir levhanın bozuk olmasının nedenlerini kısaca inceledik.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.