Trafikte bir anlık dikkatsizlik, ömür boyu pişmanlıktır sözünü açıklayan bir kompozisyon

Sosyal bir varlık olarak sürekli yer değiştiriyoruz. Yani ulaşım denen eylemi gerçekleştiriyoruz. Ulaşımın herkes tarafından yapılması nedeniyle trafik oluşmaktadır. Bu nedenle trafikte dikkatli bir şekilde hareket etmeli telafisi mümkün olmayan hatalar yapılmamalıdır.

Trafikte bir anlık dikkatsizlik, ömür boyu pişmanlıktır diye boşuna söylememişler. Genellikle ulaşımda kullandığımız arabalar ile bazen kazalar yapabiliriz. En küçük dikkatsizliğimiz de kendi canımızı tehlikeye attığımız gibi başkalarının hayatını tehlikeye sokabiliriz. İnsanın yapmış olduğu kaza sonrasında ne kadar üzüldüğü ve pişman olduğu önemli değildir. Çünkü bir anlık dikkatsizliğimiz sonucunda bir cana son verebilir, sevdiklerimizi kaybedebiliriz.

pişmanlık

Trafik kazası sonrasında pişman olsak neye yarar?


Bu nedenle trafikte seyir halindeyken yada yolda yürürken dikkatli olmamız gerekir. Bizim en küçük hatamız bile büyük sonuçlar meydan getirebilir. Hatalarda zaten bir anlık dikkatsizlik sonucunda meydana gelmektedir. İleride pişmanlık duymamak ve üzülmemek için trafikte her zaman dikkatli olmalıyız.

Unutmayın bir anlık dikkatsizliğimiz bize ömür boyu sürecek bir pişmanlık getirebilir.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.