Trafikte kanunların önemi

Trafikte bizlerin hayatları yada can güvenliklerini korumak amacıyla belirlenmiş kanunlar vardır. Bu kanunlar tamamen bizlerin iyiliği için hazırlanmış kanunlardır.

Mesela alkollü araç kullanmanın yasak olması bu kanunların başında gelir. Alkol almış bir insan normal bir insandan daha fazla dikkatsiz olacağı için kaza yapma riski bir o kadar fazladır. Bu durumu önlemek için trafikte belirli zamanlarda kontroller yapılmaktadır.

Ehliyetsiz araba kullanmak. Bu da dikkat edilmesi gereken kanunlardan bir tanesidir. Çünkü ehliyet alırken belirli eğitimlerden geçirilerek bu belgeye sahip olmaktayız. Araba yada trafik hakkında yeterli bilgiye sahip olmadan trafiğe çıkmak hem bizim hemde karşımızdaki sürücülerini hayatını tehlikeye sokabilir.

Son yıllarda duymaya başladığımız bir diğer kanun belirli aylarda araçlara kar lastiği takılması. Bu önlem insanlar arasında hoş karşılanmasa da tamamen bizler için düşünülmüş bir uygulamadır.

Çünkü kış aylarında yollar kar ve buzla kaplandığı için kazaların oranı da oldukça artmaktadır. Bu lastikler sayesinde kazaların önüne bir nebze olsun geçilmesi için düşünülmüş bir uygulamadır.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.