Tren vantilatör otomobil gibi hızlı hareket eden bazı cisimleri durdurmaya çalışmak neden tehlikelidir

Günümüzde sıkça kullandığımız tren ve otomobil gibi ulaşım araçları oldukça hızlı hareket etmektedirler. Kütlesel olarak bizden çok daha büyük haldeki bu ulaşım araçları hızlı hareket ettikleri için onları kullanmak, durdurmak ve onların trafiğinde ilerlemek çok tehlikelidir. Çünkü canımız yanabilir yada hayatımızı kaybedebiliriz.

Hayatımızda birçok insan trafik kazalarında hayatlarını kaybederken birçoğuda bu kazaların sonuçlarınla hayatını sürdürmek zorunda kalıyor. Hızlı hareket eden tren ve otomobil gibi ulaşım araçları kontrolden çıktığında onları durdurmak çok güç olmaktadır. Kazaların büyük bölümü ölümle sonuçlanır. Bu nedenle bu araçları durdurmak yada iyi kullamak çok önemlidir.

Tren ve otomobil hızlı hareket ettikleri ve kütleleri büyük olduğu için aldıkları ivme hızı nedeniyle frene bastığımızda bile bir süre giderler. İvme hızı nedeniyle hareket ederler. İVme hızı onları durdurmak içi en büyük engeldir.

Vantilatör gibi serinleme amaçlı kullandığımız araçlar ise bizler için tehlike olabilir. Özellikle çocuklar vantilatöre merak salıp ellerin içine sokmaya çalışırlar. Bu durumda ellerinden ağır şekilde yaralanıp sakat bile kalabilirler. Oldukça hızlı hareket eden vantilatör evin güvenli bir bölgesine yerleştirilmelidir.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.