Tüketici milli ekonomi kalite tüketici hakları size neler çağrıştırıyor?

Öğretmenimiz tüketici, milli ekonomi, kalite, tüketici hakları gibi kelimeler size neler çalıştırıyor araştırın ve düşüncelerinizi yazın dedi. Bende bu kelimelerin aklımda meydana getirdiği düşünceleri şu şekilde yazdım. Umarım işinize yarar.

Bizler hayatımızda sürekli bir şeyleri alıp tüketmekteyiz. Bu nedenle hepimiz doğal olarak tüketici konumunda yer alıyoruz. Yaptığımız alış verişlerin karşılığında milli ekonomiye katkıda bulunuyor ve gelişmesini sağlıyoruz. Çünkü aldığımız ürünü üreten bir firma ve burada çalışan insanlar var. Bu fabrikada çalışan kimseler oradan maaş alarak para kazanıyorlar.  Kazandıkları paralar ile bizler gibi diğer ihtiyaçlarını gidermek zorundalar. Yani bu insanlarda bizim gibi tüketiciler.

Sonuç olarak bizim tüketici olmamız diğer insanlara da fayda sağlayıp onlarında tüketim ihtiyaçlarını karşılamasına vesile oluyoruz.  Ancak biz tüketicilerin bir ürünü almadan önce aradığı bazı hususlar var. Çünkü hepimizin beklentileri bulunmaktadır. En büyük beklentilerimiz ise ürünün kaliteli olması ve tüketici haklarımızın sağlanmalıdır.

Para verdiğimiz için ürünün beklentileri karşılaması ve kaliteli olması istenir. Ürünün herhangi bir sorunla karşılaşılması durumunda tamiri, değiştirilmesi gibi tüketici haklarının sağlanması istenir. Bu sayede üründeki hatalar üretici firmaya belirtilir ve daha kaliteli ürünlerin yapılması sağlanır. Tüketici haklarımızın kullanılması ile hem firmaya hemde milli ekonomiye katkı sağlamış oluruz.

Tüketici milli ekonomi kalite tüketici hakları kelimeleri bende bu paragrafı canlandırdı. Siz neler düşünüyorsunuz?

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.