Türkçemizin Kötü Kullanımı Konulu Yazı

Dünyanın en köklü ve en çok konuşulan dillerinden biri olan Türkçe ne yazık ki kötü konuşulan ve aynı zamanda kötü kullanılan bir dildir. Sondan eklemeli bir dil olan Türkçe dünyanın en zor dillerinden biri olsa da kelime haznesi oldukça geniş bir dildir.

Her ne kadar kelime haznesi geniş olsa da ne yazık ki dilimize birçok yabancı kelime girmiştir. Dünyada Türkçe kelimelerin kullanıldığı ve adını bizim dilimizin verdiği birçok örnek vardır. Bunlardan biride yoğurt. Dünyanın her yerinde yoğurt Türkçe olarak ve bizim kullandığımız şekilde kullanılır. İşte bu şekilde birçok kelimede bizim dilimize girmiştir. Mesela Rent A Car Türkçesi araba kiralama olan bu kelime ne yazık ki her yerde karşımıza çıkar. Bunun gibi birçok örnek verilebilir.
turkce
Ayrıca Türkçe ülkemizde kötü konuşulmakta ve devrik cümleler kullanılmaktadır. Bir insanın gün içersin de en fazla 200 farklı kelime konuşsa da düzgün cümleler kurulmamaktadır. Kendi icadımız olan kısaltmalar ve kestirmeden sözler Türkçemizi işgal etmiş durumdadır.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.