Ülkemiz için barışın önemi ile ilgili kısa bir yazı

Dünyadaki en merhametli millet olarak bilinen Türkiyemiz gerek hoşgörüsüyle gerek saygısıyla dikkat çekmektedir.Her milletin imrenerek baktığı vatan sevgimiz paha biçilemezdir.Tarihte en çok devlet kuran millet olarak bilinsek de özgürlüğümüze birlik beraberliğimize düşkün bir millet olduğumuz tüm dünya tarafından kanıtlanmıştır.

Şuan ki terör olaylarından dolayı askerlerimiz şehit düşüyorlar vatanımızı korumak için nöbet tutuyorlar. Barışı sağlamak için çabalıyorlar yeni nesilere iyi bir gelecek sağlamak için ellerinden geleni yapıyorlar. Milli egemenlik ve bağımsızlık anlayışına sahip millet olduğumuz için hiçbir güç kuvvet başka bir ülkenin boyunduruğu altına sokamaz. Türk insanlarını barışı sağlamak için var güçleriyle uğraşmaktadır. Türk milletinin birbirine olan inancı güveni paha biçilemeyecek derece de önemli bir yere sahiptir.

Türk milleti her gün farklı olaylar yaşasa da evine gittiğinde çocuklarına hiçbir şey olmamış gibi gülümser tüm yorgunluklarını gider.Böyle insanların yaşadığı huzurlu ve mutlu bir ülkenin içinde yaşıyoruz.

Ne kadar çok olaylar yaşansa da kavga gürültü olsa da kötü zamanlarda hep dimdik ve birlik olunur. Vatanımızı bölmeye çalışanlar bizi birbirimize düşürmeye çalışsalar da başarılı olamayacaklar birliğimizi bütünlüğümüzü asla bozamayacaklardır.

Çok kötü zamanlardan geçti bizim ülkemiz neler geçirdi ne savaşlar gördü hiçbir zaman yılmadan ayakta kalmayı başardı. Kadınlarıyla çocuklarıyla kahraman Türk askerleriyle her savaşın, işgalin altından kalktılar bu da Türk milletinin zaferidir.

Özgürlüğümüzü barışımızı hiç kimsenin bozmaya hakkı olmadığı gibi gelecek nesillere sevgi ve saygının olduğun en önemlisi de barış ve huzuruz yaşandığı bir ülke bırakılacaktır. Herkese inat barış ve kardeşlik içinde yaşamaktan vazgeçmeyeceğiz.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.