Ülkemizi Korumak ve Güçlendirmek İçin Neler Yapmalıyız?

Bu yazımızda Ülkemizi Korumak ve Güçlendirmek İçin Neler Yapılabilir bunlar hakkında bilgiler paylaşacağız. Ülkemizi korumaya doğal miraslarımızı korumakla başlayabiliriz. Çünkü bizlere bırakılan bu doğal mirasları bizlerde çocuklarımıza yada torunlarımıza bırakmalıyız.

Bu ülke kolay kazanılmadı. Bunun bilincinde olan duyarlı insanlar olarak yaşamalıyız ve yaşadıklarımızı bizden sonraki nesillere aktarmalıyız.

Ülkemizi korumanın diğer yollarına gelince. Genel olarak savaş yanlısı değilde barış yanlısı olmalıyız. Çünkü savaşlar ölüm getirir. Ülkemizde kaoslar yani karışık ortamlar yaratır ve ülkemizi çöküşe geçmesine neden olur. Barış ve saygı dolu bir ortamda ülkemiz daha da güçlenerek gelişir.

Bizim ülkemiz çevre olarakta dünyaca ünlü bir ülkedir. Çoğu ülkenin sahip olamadığı tarihi güzelliklere, eşsiz denizlere sahiptir. Her yıl binlerce turist ülkemizin güzelliklerini görmek için sıraya dizilmektedir. Biz bu güzelliklerin kıymetini bilip bu değerlerimize sahip çıkıp koruyup kollamalıyız. Aksi halde bu güzellikler çok kısa sürede kötü bir hal alabilir.

Ülkemizi hem koruyup hem de geliştirmek istiyorsak ilim yolundan da ayrılmamalıyız. Bilime ve teknolojiye önem vermeliyiz. Sürekli okuyan ve kendini geliştiren nesiller yaratmalıyız ki yarın bizden sonraki nesilleri de bilgili ve mantıklı gençler yetişsin.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.