Ülkemizin güçlü bir ülke olarak varlığını sürdürmesi nelere bağlıdır?

Devletlerin güçlü birer ülke olup bağımsız olmaları için bazı şartlara gereksinim vardır. Ülkemizin gelecekte varlığını sürdürmesi ve var olması nelere bağlıdır birlikte değerlendirelim.

Bir ülkenin ilelebet var olması için iç ve dış tehditlerden onu koruyacak güçlü bir orduya ihtiyacı vardır. Zaman zaman ülkeler kendi çıkarları için başka ülkelere savaş açıp onun topraklarını işgal edebiliyorlar. Kimi zamanda ise içlerine kadar sızıp çeşitli olaylarla ülkeyi ele geçiriyorlar. İşte bu nedenle düşmana korku salmak ve dostumuza güven vermek için iyi bir ordumuz olmalıdır.

Bir başka unsur ise ekonomik bakımdan güçlü bir devlet olmamız gerekir. Devletimiz kendi ihtiyaçlarını kendisi karşılamalı ve dış ülkelere borçlanmalıdır. Güçlü bir ekonomi için ise üreten ve çalışan bir topluma ihtiyaç vardır. Ekonomi bakımından bağımsız olan bir ülkenin geleceği vardır.

Türk Bayrağı

Güçlü bir Türkiye dünyadaki yerini her zaman koruyacaktır.

Eğitim ise en öneli unsurdur. Çünkü cahil bireyler ve toplumlar hiçbir zaman ülkelerini koruyamazlar. Eğitim ile donatılmış bir nüfusun ekonomik, bilim ve teknoloji gibi birçok alanda başarıyı yakalayabilir. Bu nedenle ancak eğitimle birlikte ülkemiz gelecekte de varlığını sürdürebilir.

Maddeler halinde sıralayacak olursak ülkemizin güçlü olması için şunlara ihtiyacı vardır;

-Ekonomik güç

-Askeri güç

-Eğitimli bir toplum

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.