Ödeviniz mi var?

Aramak istediğiniz ödevi lütfen yazınız

Ummadık taş baş yarar atasözü kompozisyon

Atalarımızın bizlerin hayatına yön verebilmek için söylemiş olduğu bazı anlamlı ve uyarı niteliği taşıyan bazı cümleler vardır. Bu cümleler zamanında onların başına gelip ve ders çıkardıkları olaylardan esinlenerek yazdıkları bizlerin iyiliğini düşünerek söylenen anlamlı cümlelerdir. Bu ata sözlerinde günlük hayatta karşımıza çıkan yüzlerce örnekleri vardır. Bu günkü konumuzda sizler için bu ata sözlerinden biri olan ummadık taş baş yarar atasözüyle ilgili bir kompozisyon hazırladık.

Ummadık taş baş yarar; Kendisinden bir şey beklemediğimiz hatta yetersiz gördüğümüz bir kişinin kendisinden ummadığımız kadar başarılı bir iş başarır ki hepimiz bu duruma şaşırıp kalırız. İşte böyle durumlarda en çok kullanılan ata sözlerinden biridir.

Bu ata sözünden insan kendine dersler çıkarmalıdır. Burada asıl anlatılmak istenen kişilere karşı önyargılı olmadan onları küçük görmeden elinden geldiği kadarıyla o işi başarabileceğine inanmak, hatta bunu yapabilmesi için ona destek olmalıyız. Ki aynı durum bizimde başımıza gelebilir..Umarım derslerinizde yazımızın bir az olsun faydası olmuştur.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.