Üretime katkıda bulunacağını düşündüğünüz bir görüşünüzü aşağıya yazınız

Ülkelerin ekonomik olarak güçlenmesi ancak üretim faaliyetleri ile gerçekleşebilir. Bu nedenle güçlü bir ekonomik yapıya sahip olmak için üretime katkıda bulunacak adımlar atılması gerekir. Bende üretime katkı sağlayacağını düşündüğüm bir görüşümü sizinle paylaşmak istedim.

Üretim nedir?

İnsanların ihtiyaçlarını karşılamak adına mal ve hizmetlerin sayısını yada yararlarını arttırmak için yapılan faaliyetlerin tümüne denir.

Üretimin arttırılması için yapılabilecekler

  • Ham maddelerin üretim yerlerine ulaşmasını sağlamak için akılcı çözümler
  • Üretim yapan firmaların devlet tarafından desteklenmesi
  • Ekonomik pazarda yer almaları için devletin bu firmalara ayrıcalık tanıması
  • Sağlıklı ve sistemli bir çalışma
  • Üretim faaliyetlerinde çalışan kişilerin sosyal aktiviteler ile ruhsal açıdan güçlendirilmesi.
  • Üretimi yapılan ürünlerin halka en iyi şekilde tanıtılması.

Arkadaşlarınızla iş birliği yaparak üretim amaçlı yeni bir fikir oluşturunuz. Oluşturduğunuz fikri aşağıya yazınız.

Biz arkadaşlarımız ile birlikte oturup üretim amaçlı bir fikir üretmeye çalıştık. Herkes fikirlerini ortaya sundu ve sonunda ortak bir kararla Cansunun fikrini kabul ettik. Üretim amaçlı olarak onun düşüncesi ise devlet arazilerine özel izinler alınarak ormanlık araziler oluşturmaktı.

Boş arazilere mobilya imalatında kullanılabilecek ardıç ve meşe gibi ağaç türlerini ekip yetiştireceğiz. Bu sayede hem doğaya katkımız olacak hemde zamanla yetişen ağaçları (yerine yenileri dikmek kaydıyla) satacağız. Böylece mobilya üretimine destek olacağız.

Benim fikrim ise şu şekildeydi. Deniz kıyılarına dalgalar ile vuran midye kabuklarını toplayacağız ve bunları temizledikten sonra takı, kolye gibi malzemeler üreterek satacağız. Bence çok güzel bir fikirdi fakat arkadaşlarım kabul etmedi.

Hepinize iyi ödevler

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.