Uzayda farklı bir galakside yaşayan arkadaşınız olduğunu hayal ediniz. Arkadaşınıza gezegenimizi tanıtan bir mektup yazınız.

Benim uzayda farklı bir galakside yaşayan arkadaşım olduğunu hayal ederek yazmış olduğum bu mektupta gezegenimiz dünyanın özelliklerini ve nasıl bir yer olduğunu anlattım. Dileyen arkadaşlar mektuba birkaç değişiklik yaparak istedikleri şekilde kullanabilirler.

Sevgili Dostum Spark

Yaşadığım gezegen olan dünyayı sana tanıtmak istiyorum. Bu nedenle bu mektubuma birkaç fotoğrafta ekleyip gönderdim. Gezegenimiz dünya su ve karalardan oluşan içinde binlerce tür canlının yaşadığı eşsiz bir gezegen. Dışı atmosferle kaplı olan dünyamız bu şekilde canlılar için yaşam alanı sağlıyor. Ayrıca gezegenimizde su ve oksijen canlılar için hayati öneme sahip.

Milyarlarca insanın yaşadığı gezegenimizi mutlaka gelip görmelisin. Farklı türlerdeki bu kadar çok canlıya ev sahipliği yapan Dünya’yı yakından tanımalısın. Mektubuma en kısa zamanda cevap vereceğini umuyor, senden de yaşadığın galaksi ve gezegenden bahsetmeni bekliyorum.

Hoşcakal dostun Sinem

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.