Uzaylılarla ilgili senaryo hikaye

Bir öğrenci arkadaşımızın uzaylılarla ilgili senaryo yazma isteği üzerine kısa bir hikaye hazırladık. Bu hikayemizde dünyamıza konuk olmuş uzaylılar ile minik Ece arasında geçen birbirinden ilginç olayları göreceksiniz.

Küçük Uzaylı

Benim adım Ece sizlere uzaylılarla aramızda geçen ilginç bir olayı anlatmak istiyorum. Her akşam okul dönüşü eve geldiğimde ödevlerimi yapar yemeğimi yer biraz televizyon izledikten sonra yatağıma uzanır yıldızları seyrederdim. Günlerden bir gün akşamın karanlığını bıçak gibi yırtan ve bahçemizi aydınlatan bir ışık kümesinin evimizin bahçesine indiğini gördüm.

Biraz korktum yatağımdan kalkamadım bile. Bir zaman sonra camdan evin bahçesine bakmaya karar verdim. Diğer taraftan anne ve babama seslenmemek için kendimi zor tutuyordum. Camdan usulca baktığımda evimizin bahçesinde daire biçiminde ayakları olan bir uzay aracı gördüm. Bu uzay aracından üç tane minik canlı indi ve etrafı incelemeye başladı. Korkuyla hemen yatağıma döndüm.

Yorganı üzerime çekerek onun altından olan biteni dinlemeye başladım. Onların sesleri giderek bana yaklaşıyordu. Evet evet sanki biri benim pencerimin önündeydi. Ne dediklerini anlamasam da onları gizliden gizliye inceliyordum. Derken biri benim odama girdi. Korkudan dilim tutulmuş anne ve babama seslenemiyordum.

Oda ne beni farketti. Bana doğru yöneldi ve ben aniden yatağın üzerine çıktım. Çok korkuyorum gelme dedim ona sanki beni duyacakmış gibi. Fakat o beni gerçektende duymuştu. Bana benim oyuncak ayımı işaret etti ve onu almak istediğini söyler gibiydi. Niyeti belliydi ki bana zarar vermeyecekti. Onların bizler gibi kulakları yoktu fakat uzun antenleri vardı başlarında. Kendileride oldukça küçüktü. Bizler gibi iki ayağı olsada başlarında kasket gibi birşey vardı.
uzaylı
Benim minik ayımı aldıktan sonra camdan dışarıya uzay aracının yanına gitti. Onlardan hiç korkmuyordum. Camdan onları izlemeye başladım. Her biri farklı şeyler almış uzay araçlarına taşıyorlardı. Onlar oldukça komiktiler ve onlara gülmek geliyordu içimden. Hepsi birlikte bana dönerek baktılar. Bende onlara istem dışı olarak el salladım. Onlar ise antenlerini hareket ettirdiler. Herhalde onların yaşadığı gezegende böyle selamlaşıyorlar. Daha sonra uzay aracına binerek evimizin bahçesinden uzaklaştılar.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.