vatan halı bahçe tarla orman kelimelerinin geçtiği gazete haberi yazınız

Bu haber yazımızda vatan, halı, bahçe, tarla ve orman kelimelerinin geçtiği bir gazete haberi bulabilirsiniz. Anahtar kelimelerimizi kullanarak doğa ve çevre konulu gazete haberi oluşturacağız.

Doğamız Yok Oluyor

Vatan topraklarındaki yeşil alanlar giderek azalıyor. Bir yandan dünyada küresel ısınma yaşanırken diğer yandan ormanlarımızı katletmeye devam ediyoruz. Ormanlar meyve bahçeleri oluşturmak ve tarla haline getirilmek için yok ediliyor. Orman ürünleri elbette ki hayatmızda yerini almalı ve onları kullanmalıyız. Ancak bunu yaparken ormanlarımızı korumalıyız. Örneğin ormanlık araziler içine yerleşim yerleri oluşturmamalı kırsal kesimde yapılanmalara öncelik vermeliyiz.

Bir evin nasıl ki halısı varsa ülkemizinde yeşil halıları ormanlardır. Böylesine bir güzelliği korumak ve çoğaltmak her vatandaşın görevidir. Ancak doğamızı kirletmek ve ormanları yok etmek sanki insanların birinci vazifesi olmuş durumda.

Bu nedenle duyarlı vatandaşlar olup ormanları koruyarak gelecek nesillere güzel günler bırakabiliriz.

vatan, halı, bahçe tarla, orman kelimelerinin geçtiği kısa bir gazete haberi hazırladık. Umarım işinize yarar arkadaşlar.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.