vatandaşlık görevlerimizi ve bu görevleri yerine getirmenin gerektiğini anlatan bir kompozisyon

Biz toplum bireyleri her vatandaş olarak devletimize karşı vatandaşlık görevlerimizi yerine getirmeliyiz. Vatandaşlık görevlerimizi yerine getirmeliyiz ki devletimiz kalkınsın ve bize daha iyi imkanlar sunsun. Devlet ancak iyi vatandaşları ile gelişip kalkınabilir. Bu nedenle devletimize karşı yükümlülüklerimizi yerine getirmemiz gerekir.

Öyle insanlar var ki sırf devlete zarar vermek için çalışırlar. Aslında bunlara hepimiz engel olmalıyız ki vatandaşlık görevimizi yerine getirelim. Devletin malı bizim malımızdır arkadaşlar. O devletin tüm mensuplarının ortak malıdır. Bizim vergilerimiz, bizim isteklerimiz için yapılmış hizmet araçlarıdır. Oysa günümüzde kimler zarar vermiyor ki kamu malına. Bu satırları yazan ben bile belediye otobüsünde koltuğun arkasına sevgilimin adını yazmışımdır. Ne gerek var ki bunlara. Temiz tutmak dururken o otobüsü kirletmenin anlamı nedir.

Bizler iyi birer vatandaş olarak devlet malını korumalıyız, vergimizi vermeliyiz, çalışkan ve eğitimli bireyler olmalıyız. Ancak bu şekilde devletimizi kalkındırmamız mümkündür. Vatandaşlık görevlerinizi yerine getirdiğinizde ve devletimizin kalkındığını görünce emin olun ki içiniz huzur dolar. Daha iyi hizmetler alabilirsiniz.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.