Vatanımdan ayrı kaldığımı düşünerek yazdığım mektup

Öğretmenimiz vatanınızdan ayrıl kaldığınızı düşünün ve duygu ve düşüncelerinizi anlatan bir mektup yazın dedi. Birçok arkadaşım duygu ve düşüncelerini hemen kağıda aktardı. Benim yazdıklarım ise şu şekildeydi.

Benim Cennet Vatanıma

Ay ve yıldızın göklerde gururla dalgalandığı vatanımı çok özledim. Ülke dışında yaşamak meğer ne kadar zormuş. İnsan ailesine duyduğu özlemin aynısını vatanına da duyuyor. O kadar çok özledim ki bizim oraları anlatamam. Havası, suyu, canlıları ve insanları bile bir başka benim vatanımın.

İnsanlar birbirlerine gülümseyerek geziniyor. Oysa burda böyle mi hiçbir sıcaklık yok. İnsanlar robotlar gibi evden işe işten eve gidiyorlar. Biz öğrenciler de okulla ev arasında geziniyoruz. Şimdi bizim eski mahallemizde olsak sokaklarda tüm çocuklar neşe dolu gülüşlerle oynuyor olurduk. Keşke babamın işi burada olmasaydı da bende vatanımda olsaydım.

Oradaki arkadaşlarımı ve oyunlarımızı çok özledim. Artık geri dönmek istiyorum. İnsanların birbirlerine olan sıcak duygularını, çocukların hemen başlayan arkadaşlıklarını çok özledim. Benim vatanımda herşey daha farklı burası gibi soğuk ve monoton değil.

Çok özledim çok. Ama bir gün mutlaka geri geleceğimi biliyorum. Yaz tatilinde görüşmek üzere cennet vatanım.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.