Vatanınızdan ayrı kaldığınızı varsayarak duygu ve düşüncelerinizi anlatan bir mektup yazınız

Öğretmenimiz vatanınızdan ayrı kaldığınızı düşünün ve bu duygularınızla özleminizi anlatan bir mektup yazın dedi. Bende yazmış olduğum mektubu sizinle paylaşıyorum. Umarım ki bu mektup sizin ödevinizi yapmanıza yardımcı olur. Vatan bir insanın özlem duyacağı ilk unsurlardan biridir. Bu nedenle insandaki duygu ve düşünceler oldukça yoğun olur işte benim mektubum.

Çok özledim seni…

Güzel vatanım. O kadar özledim ki seni bunu anlatmaya kelimeler yetmez. İnsanlarını, doğanı, mis kokan havanı buram buram özlüyorum. Denizinin kokusu uçuşan kuşları feribotta martılara simit veren insanları hep anıyorum. Bir başkasın sen memleketim. İnsanlarınla, suyunla, doğanla herkesten ve herşeyden güzelsin.

Ne kadar güzeldir kim bilir İstanbul. Karla kaplanmış tepeleri, bir yerlere koşturan insanları vardır sokaklarda. Herkes ayrı bir telaş içinde olsa da kimsenin yüzünden gülücük eksik olmaz. Herkes birbirine yardım eder benim vatanımda. Kimisi bir güvercini beslerken kimisi bir sokak kedisine ılık süt verir. Bir o kadar merhametlidir benim vatanım.

Her şekilde hepimize yetmeyi başaran, tarihi kökleri olan bir memleketsin sen. Nereye baksan bir tarihi yerin vardır. Geçmişi hatırlatır gururlandırır bizleri. Keşke oralarda olsam. İstiklalin dar sokaklarında yokuş yukarı yürüsem. Taksimdeki kalabalığa karışıp hiçbirşey düşünmeden yürüsem.

O kadar çok özledim ki herşeyi. İstanbulu, insanları, kuşları, denizi. Geleceğim günler yakındır vatanım. Bitecek bu hasret bu özlem.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.