Vatanseverlik ve şehitlik konulu komposizyon

Bu yazımızda vatanseverlik ve şehitlik kavramlarından yola çıkarak bir kompozisyon yazısını sizlerle paylaşacağız. Vatanseverlik kişinin ruhunda yüreğinde hissettiği bir duygudur. Kimi zaman vatanı için ölmeyi bile göze alır ,savaş durumunda özellikle korkmadan yılmadan düşmana karşı savaşırken canını vermekten asla korkmaz. İşte böylelerine şehit adı verilir.

Şehitlik mertebesine ulaşan onca Türk askerimiz mevcuttur. Bu askerlerimiz sadece tek bir hedef için canını vermişlerdir. Bu da vatanı düşmandan kurtarmak, vatanını korumak içindir.

Biz bugün bu topraklarda yaşıyorsak bunun tek bir sebebi var o da şehitlerimizin gözlerini kırpmadan savaş meydanında cengaverce savaşmaları sonucu elde edilen sonuçtur.

Vatanseverlik aşkına canla başla mücadele etmekten yılmayan askerlerimizin yanında Türk kadınlarının da çabasını hiç kimse inkar edemez. Savaşa erzak, top, mermi taşımak için uğraşmış, yeri geldiğinde askerin yaralarını saran bir ilk yardım ekibi olmuştur. Kimi zaman da askerin yırtılmış, eskimiş pantolonlarını dikmiş, gömleklerine yama yapmıştır.

Bizler böyle vatanseverlik duygusunu taşıyan Türk insanın torunlarıyız. Vatanımız için yeri geldiğinde hiç bir şekilde gözümüzü kırpmadan canımızı verir şehit olmaktan elbette korkmayız.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.