Vefa konulu kompozisyon

Bu yazımızda sizlere vefa ile ilgili kompozisyon yazısını paylaşacağız. Vefa, kişinin gitmek zorunda olduğu durumlarda arkasındakileri unutmaması, geride kalanları arayıp sormasına denir. Vefalı insanlar; kendisine yapılan iyilik ve güzelliklerin karşılığında kat kat fazlasını yapmaya çalışandır.

Vefakar olmak özel bir çaba gerekmez. Kişinin içinden gelen samimi duygu sayesinde karşısındakine ne kadar vefalı olduğunu gösterir. Örneğin; çocukluk dönemini dedesi ve ninesinin yanından geçiren Mehmet üniversite yıllarında mecburen başka şehre gitmek zorunda kalmış ve bir daha da bulunduğu yerden ayrılmayıp orada iş hayatına atılmıştır. Bu süre zarfında vefa borcunu hiç ihmal etmemiş ,büyüklerine sık sık ziyaretlerde bulunmuştur.

Bunu her seferinde dile getiren Mehmet her ayrılık vakti geldiğinde hakkınızı helal edin , size olan borcumu ne yapsam ödeyemem biliyorum diyerek vefalı olduğu için her seferinde bunu dile getirmekten asla çekinmez.

Vefalı insanlar her zaman karşısındakine saygı ve sevgi gösteren insanlardır. Ailesine akrabalarına , eş ve dostlarına karşı olan sorumluluklarının her zaman bilince olup ihmal etmezler. Vefalı dostlar kötü günde yanında olup yardım etmek için uğraşır.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.