Vurdum duymazlık ve ihmalkarlık ile ilgili kompozisyon

Vurdum duymazlık insanlarda var olan en kötü davranış tarzlarından biri olup ihmalkarlık ile birleştiğinde toplum için büyük sıkıntılar ortaya çıkarır. Vurdum duymazlık ve ihmalkarlık ile ilgili kompozisyon yazımızda bu davranışları inceleyelim.

Vurdum duymazlık: Bir olay yada davranış karşısında sezsiz kalmak, umursamamak gibi davranış türlerine denir. Çevresindeki olaylara ilgi duymayan, öylesine çabalayan ve gününü harcayan kimselere vurdum duymaz denir.

İhmalkarlık: Bireyin yapması gereken görevleri ertelemesi yada hiç yapmaması durumuna denir. Örneğin biz öğrencilerin sınavlara hazırlık amaçlı son haftalarda tekrarlar yapmamız gerekir. Ancak biz bunları yapmadan sınava girip kötü not alırsak bu bizim ihmalkarlığımızdan kaynaklanır.

İhmalkarlık insanların sorumluluk almasını engellerken yapılması gereken görevlerinde yapılmamasına neden olur. Biz insanlar yaşamımız gereği bir takım sorumluluklara sahip oluruz. Eğer bunları yerine getirmezsek yaşamımız sıkıntılı olabilir. Düşünün ki vurdum duymaz ve ihmalkar bir insan topluma ne kadar faydalı olabilir ki? Toplumsal olarak saygı görmez topluma bir yararı olmaz.

Vurdum duymaz insanlar çevresindeki olayları görmezden gelerek hayattaki yanlışları düzeltmek için çabalamazlar. Buda toplumsal bir çöküşe neden olur. Bu nedenle vurdum duymazlık ve ihmalkarlık insanı insanlıktan uzaklaştıran kötü davranış türleridir.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.