Yağmurun önemi ile ilgili kompozisyon

Bu yazımızda yağmurun önemini anlatan kompozisyon yazısını sizlerle paylaşacağız. Yağmur, gökyüzünden yeryüzüne inen su damlacıklarına denir. Yeryüzünün her zaman yağmura ihtiyacı vardır. Yağmurlar sayesinde kuraklık yok olur, insanlar aç, susuz kalmazlar.

Yağmurun önemi insanlar için çok önemli bire sahiptir. Yağmur yağmadığı zaman kuraklık meydana gelir; ekinler büyüyemez, ağaçlar çiçek açamadığı için meyvelerini veremez. Asıl en önemlisi de insanlar yağmur yağmadığı zaman susuz kalır, Çünkü yağmurun yağmasıyla barajlar ve göller dolmaktadır. Daha sonra farklı yerlerde farklı şekillerde işletilmekte bize içme suyu olarak gelmektedir.

Yağmurun önemi insanlar için büyüktür. tohumların yeşerip bitki olabilmeleri için suya ihtiyaçları var. Bu suyu nerden sağlayabiliriz. Hazırda var olan suyu kullanarak olur mu olmaz. Ne demiş atalarımız taşıma su ile değirmen dönmez. Hem ayrıca hazıra dağ dayanmaz diye de bir söz vardır. Hangi bir güne kadar hazırda var olan suyu kullanacağız.

Onun için susuz kalmamak, memleket olarak kuraklık nedir bilmemek, yaşamamak için her daim yağmura yani suya ihtiyacımız var. Bundan sonra pencereden bakarken yağmurun yağdığını görünce gene mi yağmur yağıyor diye tepki göstermeyelim.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.