Yalan ve bize verdiği zarar konulu hikaye

Ayşe ile Elif çok iyi iki arkadaştır. Hem okulda hem de aynı mahallede doğup büyüdükleri için çok iyi geçinirlerdi .Elif’in ailesinin durumu biraz daha iyi olduğu için Ayşe Elif’i içten içe kıskanırdı.

Bir gün yine yine ikisi sabah yolda şarkı söyleye söyleye güle oynaya eğlenerek okula varırlar.Tam zamanında okula giden iki arkadaş onlar sınıfa girdiklerinde zil çalmış arkasından öğretmen gelmişti. Günaydın çocuklarım bugün nasılsınız bakalım diye sormuş, hep bir ağızdan teşekkür ederiz öğretmenim iyiyiz diye cevap verirler. Öğretmen en önde oturan Elif’in kolundaki saati fark etmiş ve Elifciğim saatin yeni mi çok güzelmiş güle güle kullan der. Evet öğretmenim babam dün bana hediye olarak almış bende çok beğendim der.

Teneffüs olunca kolundaki saatini masanın üstüne bırakan Elif Ayşe’ye ben lavaboya gidip geliyorum der. Tamam diye yanıtlar Ayşe masanın üstündeki saati gören Ayşe etrafta kimsenin olmadığını görünce saati kaptığı gibi çantasına atıverir.Elif geri döndüğünde saatini bulamaz her yere bakar fakat yoktur. Öğretmen geldiğinde herkesin çantasını boşaltmasını ister saat Ayşe’nin çantasından çıkar. Bu durumdan çok utanan Ayşe,Elif’in yüzüne bakamaz. Yaptığı çok ayıptır. Hem öğretmen hem de öğrencilerin gözü önünde rezil olur. Elif bir daha Ayşe ile görüşmez o günden sonra iki yabancı olurlar.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.