yanlış davranışlı olan insanların olduğu toplumda nasıl yaşanır

Yanlış davranışlarda bulunan insanların bolca olduğu bir toplumda nasıl yaşanır? Elbetteki toplumda yanlış davranışlarda bulunan birçok insan yer alır. Çünkü bizler birer insanız ve bizi insan yapan hatalarımızdır. Peki yanlışlarla dolu olan bu toplumda hayatımız nasıl geçer?

Olması gereken bu insanları uyarmak ve yine yanlış yapmalarını önlemektir. Aksi halde toplum huzuru kaçar ve ortalığı kargaşa götürür. Günümüzde bunu yapan insanlar değil ne yazık ki yasalar haline gelmiştir. Oysa insanlar yaptıkları yanlıştan ders alıp pişman olarak aynı hatayı bir daha işlemeyebilirler. Biz dünyada tek başımıza kalsak bile doğruları söyleyen ve insanları uyaran kimseler olmalıyız.

Yanlışı görmezden gelmek yine yanlışa ortak olmak gibidir. Hatta bu konuyla ilgili şu yazımızda bir kompozisyon yazmıştık. Bakınız

Toplumda huzurun sağlanması için insanların başkalarının hakkını çiğnemeden kendi özgürlükleri çerçevesinde kurallara uygun bir hayat yaşaması gerekir. Aksi halde türlü yanlışlar toplum bireylerini rahatsız eder. Siz sizin olan bir eşya yada aracın herhangi biri tarafından zorla alınmasını içinize sindirebilirmisiniz.

Yanlışın bol olduğu bir toplumda bir takım eksiklikler vardır. Bunların başında eğitim ve sosyal eksikler gelir. Eğitimin yetersiz olduğu, insanların sosyal olamadıkları her toplumda yanlış davranışlar ne yazık ki bolca görülür.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.