Yanlışı gören ve elini uzatmayan yanlış yapan kadar suçludur ile ilgili kompozisyon

Bu kompozisyon yazımızda “Yanlışı gören ve elini uzatmayan yanlış yapan kadar suçludur” sözüyle ilgili makalemizi bulabilirsiniz. Yanlış farkında olsak bile görmezden gelmediğimiz çevremizde sürekli meydana gelen bir olaydır. Aslında hepimiz olan bitenin yanlış olduğunu bilsek bile banane diyerek gözlerimizi kapatıyoruz. Bu nedenle yanlışlar yanlışları doğuruyor herkes kendi kafasına göre hayat yaşıyor.

Oysa böyle mi olmalı. Bir insan yanlışa müdahale etmeli onu düzeltmeli ve kişiyi uyarmalıdır. Eğer böyle yapmazsak bizde yanlışı yapan kadar suçlu duruma düşeriz. Örneğin okulda sınıfınızda arkadaşlarına kötü şakalar yapan yaramaz bir çocuk var. Kötü şakalarından birini yaptığını gördüğünde onu uyarmalısınız. Eğer bunu yapmaz ve müdahale etmezseniz bir gün aynı şey sizinde başınıza gelebilir. Hatta sizin başınıza gelmese bile doğru olan onu uyarmaktır.

Yanlış her yerde ve her kesimce yanlıştır. İyisi veya kötüsü olmaz. Toplumdaki bireyler yanlış davranışlara karşı olmalı ve sessiz kalmamalıdır. Eğer kalırsa yanlış başını alır gider ve kişilerin hakları zarara uğrar. Bu nedenle siz siz olun yanlışı gördüğünüzde ya uyarın yada bir büyüğünüze durumu anlatın.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.