Hafif, ağır yaralanma bisiklet kaykay paten park sabun su sıyrık kask dizlik dirseklikle ilgili hikaye

Trafik dersi için öğretmenimiz hafif yaralanma, ağır yaralanma, bisiklet, kaykay, paten, park, sabun, su, sıyrık, kask, dizlik, dirseklikle ilgili hikaye yazmamızı istedi. Bende yazmış olduğum hikayeyi sizinle paylaşmaya karar verdim. Ancak görseli kendiniz çizmelisiniz.

Ahmetin Gözyaşları

Günlerden Pazar’dı. Tüm çocuklar ve ben parkta oyunlar oynuyorduk. Arkadaşım Ahmet ise yeni aldığı kaykay ile yanımıza gelmişti. Parktaki çocukların kimisinde paten kimisinde bisiklet bulunuyordu. Ama hiç kimse de kaykay yoktu.

Ahmet’te aldığı bu kaykayı tam olarak nasıl kullanacağını bilmiyordu. Parkın yanında babası arabasını sabunlamış ve suyla duruluyordu. Derken Ahmet bize nasıl kullanıldığını göstermek istedi. Ancak bir kaç adım öteye gittiğinde birden düşerek yaralandı. Belli ki canı çok acıyordu. Gözlerinden yaşlar süzülüyordu. Bizler ve babası hemen yardımına koştuk.

İlk yardımın önemi hakkında haber

Babası yerden Ahmet’i kaldırdığında korkma hemen geçecek dedi. Küçük bir sıyrık bu evde yaranı temizler ve sararız hiç birşeyin kalmaz demesiyle Ahmet biraz sakinleşti. Bizler ise hala korkuyordu. Ahmetin Babası Ali amca ise bizlere bu tip araçları kullanırken kask, dizlik ve dirseklik gibi korunma araçlarını kullanmalısınız. Düşseniz bile hafif yaralanmalarla kurtulursunuz. Ahmet bu gün bunları taktığı için çok şanslı aksi halde durumu daha kötü olabilirdi. Bunlar kaza anında sizleri korur ve ağır yaralanmaların önüne geçer dedi.

O günden sonra evde bıraktığım kask, dizlik ve dirsekliğimi hiç yanımdan ayırmadım.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.