yardım şekil duygu ulaşım araçları öykü hazırlama

Aşağıdaki kavramlardan istediklerinizi kullanarak kısa bir öykü yazınız.

Kelimelerimiz: yardım, şekil, duygu, ulaşım araçları, vücut, sağlık, iletişim, nezaket, proje, cesaret, ders programı, paylaşım, kitap kaynak, bilinçli tüketicilik, dini bayram

Benim Okulum

Okulumu çok seviyorum ve her gün severek gidiyorum. Günlerden bir gün okula geç kalmıştım. Her gün toplu ulaşım araçlarını kullanmama rağmen bu kez trafik nedeniyle yetişemedim. Okula daha çabuk gidebilmek için yürüyerek gitmeye karar verdim. Vücudum soğuk havaya daha fazla dayanamamış üşümüştüm. Sağlığım benim en kıymetli hazinemdi ama yapacak bir şey yoktu.

geç kalma

Derse geç kalan bir öğrencinin koşturması


Uzunca bir yürüyüşten sonra okula gittiğimde saatin bir hayli geç olduğunu fark ettim. Ders programının ilk kez gerisinde kalıyordum ve bu beni çok üzüyordu. Sınıfıma girmek için kapıyı çaldığımda içeri girmek için biraz tereddüt ettim. Utanmıştım ilk kez. Öğretmenim nezaket dolu bir insandı. Kibarca geç otur dedi. Yerimi aldım ve dersimi dinlemeye başladım.

Ders bitiminde ise öğretmenim beni çağırarak kitaplardaki kaynaklardan yararlanarak eksiğimi giderebileceğimi söyledi. Yaklaşan dini bayram tatilinde iyice bu konuyu çalışıp öğrenecektim. Diğer arkadaşlarımla da tatil boyunca iletişim kurarak bana yardım etmelerini isteyecektim.

Okula geç kalmak hepimizin başına gelebilecek bir durumdu ama bu beni daha çok cesaretlendirdi ve okuluma daha iyi hazırlanmaya karar verdim.

İşte benim öyküm böyle

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.