Yaşadığımız mahallede büyük bir alış veriş merkezi kurulursa bizi ve mahalledekileri nasıl etkiler ?

Eğer yaşadığınız bir mahalleye büyük bir alış veriş merkezi kuruluyorsa sosyal hayatınızın tümüyle değişeceğini söyleyebiliriz. Çünkü böyle büyük alış veriş merkezlerinin kurulması çeşitli etkileri de beraberinde getirir. İlk olarak mahallenin nüfus yoğunluğu alış verişe gelenler nedeniyle bir hayli artar. Trafik problemleri nüfus ile birlikte artış gösterir.

Ayrıca bu alış veriş merkezlerinin çevresine eğlence alanları, yemek yeme dükkanları, çeşitli lokal ve kafelerde kurulur. Bu nedenle oldukça sosyal bir hayat imkanı sizin ayağınıza gelir. Ancak bu gelişme bir takım olumsuzlukları da beraberinde getirir.

Örneğin eskisi gibi mahallenizde park yeri bulamazsınız. Yoğun bir trafik söz konusu olur. Yoğun kalabalık nedeniyle ses kirliliği oluşur. Işık kirliliği ise kaçınılmaz bir sondur. Eskisi gibi mahalleniz sessiz ve sakin bir yer olmaktan çıkar geceleri ses ve gürültüden geçilmez bir hal alır.

Herşey gibi bu gelişmeninde olumlu ve olumsuz yönleri vardır. Elimizden geldiğince bu konuya değindik. Umarım işinize yarar. İyi ödevler

Yaşadığımız mahallede büyük bir alış veriş merkezi kurulursa bizi ve mahalledekileri nasıl etkiler ?

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.