yaşadığınız bölgede ekonomik faaliyetleriyle ön plana çıkan bir iş adamının çalışmaları hakkında bilgi

Yaşadığınız herhangi bir bölgede yani Marmara Bölgesi, Ege Bölgesi, Akdeniz bölgesinde ekonomik faalyietleriyle ön plana çıkan bir iş adamının çalışmaları hakkında bilgi toplayınız sorusuna cevap arıyoruz. Bizler Marmara Bölgesinde ekonomik faaliyetleri ile yoğun bir iş adamı olan Murat Bey’i inceleyeceğiz.

Murat Bey bir fabrikanın dış ticaret müdürü olup Bursa ve çevre illerden aldıkları sebze ve meyvelerin dış ülkelere ihracatını gerkeçleştirmektedir. Örneğin Bursa ovasından alınan şeftali ve armut gibi popüler ürünler soğuk hava depolarından sonra araçlarla Almanya ve Rusya gibi ülkelere gönderilmektedir. Murat Bey işine dört dörtlük sarılan ticari zekası iyi olan bir iş adamı.

Murat Bey nakit para ile çalıştığı için çiftçi arkadaşlardan ürün almakta zorlanmadığı gibi senelerdir o bölgelerde ürün aldığı için bir güvende oluşturmuş durumda. Nakit çalışması çiftçinin ekonomisinin daha iyi olmasını sağlarken ülke ekonomisine destekte olmaktadır.

Ayrıca Murat Bey ihraç ettiği ürünler için ülke ekonomisine yurt dışından para akışını sağlamaktadır. Ülkemize döviz girmesini sağlayarak ekonomini canlanmasını sağlamaktadır. Murat Bey yıllardır bu işi yaparak hem çiftçinin malının değerlenmesini hemde ülke ekonomisinin canlanmasını sağlıyor. Farkında olmasak bile tarlalarda üretim yapılıyor ve bir sürü insan istihdam ediliyor.

Murat bey ekonomik faaliyetleriyle öne çıkan bir iş adamıdır.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.