Yaşadığınız yerde bir okul açılması kimleri nasıl etkiliyor?

Eğer sizin yaşadığınız bölge de de yeni bir okul açıldıysa eminim ki sizin de sosyal yaşantınızda bir takım değişimler olmuştur. Okulların bulunduğu bölgede bir çok kişi bu durumdan etkilenir. Mahalle sakinleriden tutunda esnafa, trafiğe kadar bir çok unsur açılan okul nedeniyle etkilenir.

Bir konudaki düşüncelerinizi desteklemek için bilimsel olarak kanıtlanabilen bilgileri kullanıyor musunuz? Neden?

Tabi ki savunduğum düşünceleri desteklemek için kanıtlar sunmaya çalışırım. Söylediklerimin doğruluğunu ispatlamak için gazete, dergi, kitap ve internet araştırmalarından edindiğim bilgileri kişilere söylerim. Gerçekliği olan her bilgi bilimsel kanıt sayılır.

Okulda herhangi bir sorunla karşılaştığınızda sorununuza çözüm ararken haklarınızı, sorumluluklarınızı ve özgürlüklerinizi dikkate alıyor musunuz? Neden?

Karşılaştığım her sorunla mücadelemde kendi haklarımı ve özgürlüklerimi dikkate alır sorumluluklarımı asla aklımdan çıkarmam. Aksi halde bunları unutarak sorunu çözmeye kalkarsam bir başkasının hakkını yemiş olabilirim. Belki de hata yapar haklıyken haksız duruma düşerim.

Sosyal Bilgiler dersinde öğrendikleriniz, günlük yaşamınızda size neler kazandırıyor?

Bu derste öğrendiğim her şey hayatımda benim karşıma çıkıyor. Birlikte yaşamanın gereklerini bu ders sayesinde öğreniyorum. Hayatımı başkalarının hak ve özgürlüklerine engel olmadan yaşıyorum. Bu ders sayesinde bence toplumda bir düzen ve uyum var.

Bir konuda araştırma yaparken nelere dikkat ediyorsunuz?

Araştırma yaparken farklı kaynaklardan yararlanmaya çalışıyorum. Bu sayede bilgi çeşitliliği elde ediyorum. Tüm bilgileri karşılaştırarak doğru bir araştırma yapıyorum. Araştırmalarımın başkalarının hak ve sorumluluklarına etki etmemesine dikkat ediyorum.

Atatürk önderliğinde açılan Türk Tarih Kurumu ne tür çalışmalar yapmıştır?

Benim tahminimce Tarih kurumu bizim geçmişimizi, yaşanan olayları, o dönemin sosyal yaşantısı ve toplum yapısını inceleyen çalışmalar yapmıştır.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.