Yaşadığınız yerde sürekli olarak su kesintisi yaşansaydı

Benim yaşadığım mahallede sıkça su kesintileri yaşanmaktaydı. Öyle ki bazen hafta bir kaç kez suların gittiği oluyordu. Mahallenin sabrı taşmış sürekli olarak muhtara durumu şikayet ediyordu. Silsile gereği muhtar da durumu bağlı olduğumuz belediye ve İski idaresine bildiriyor sorunlarımızın çözülmesini istiyordu.

Sorunun kaynağının temel nedeni olarak alt yapı sisteminin eski ve bozuk olması söylenmiş. Bu durumda yapılan tamiratlar yeni sorunlarında meydana gelmesine neden oluyormuş. Uzun süreli tamiratlar ile idare eden alt yapımız artık bizlere su getiremiyordu. Bizlerde sesimizi duyurmak ve tepkimizi ortaya koymak için eylem yapmaya karar verdik.

suu

Babam ve arkadaşları muhtardan ve belediyeden yazılı izin alarak seslerini duyurmak için eylem hazırlığında oldular. Hazırlık yaparak pankart ve broşürler yaptılar ve bunlarla oturma eylemi yaptılar. Hal böyle olunca birçok kişinin dikkati çekilmiş oldu. Yaşadığımız sorun milletvekillerinin de araya girmesiyle kısa bir süre içerisinde çözüldü.

Önemli olan barışçıl yollarla hakkımızı aramak ve sesimizi duyurabilmekti. Herhangi bir taşkınlık yaşanmadan mahallemizde yaşanan su kesintilerine bu şekilde tepkimizi koyabildik.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.