Yaşam ile ilgili kompozisyon

Bu yazımızda yaşam ile ilgili kompozisyon yazısını bulabilirsiniz. Yaşam , hayat dediğimiz şey o kadar kısa bir zamanki ne çabuk geçtiğini insan hiç anlamıyor. Anne karnından başlayıp da ölüme kadar geçen bütün zamana yaşam diyoruz.

Hayat kişinin bu dünyada geçirdiği vakittir. Ömrü ne kadar sürer kimse bilemez. Onun için yarın ölecekmiş yaşamalı .Bu dünyanın değeri kıymeti iyi bilinmeli. Aklınızda kalan hiçbir şey olmasın .Keşke şunu da yapsam, yapabilsem demek yerine bir an evvel yapmak için çaba sarf edin. Örneğin bir çok kişinin uçak korkusu vardır fakat kimisi bunula yüzleşmek ister. O zaman kaybetmeden bir an evvel yüzleşmek için acele edilmeli heyecan ve korkunun bir arada olduğu o an kesinlikle yaşanmalı.

Aile , eş ,dostlarımızla her zaman vakit geçirmeye özen gösterilmeli. Çünkü yarın ne olacağını kimse bilemez. Özellikle ailemizle olan davranışlarımızı dikkat edilmeli kimi zaman yapılan aşırı davranışlar yada yapılan saygısızlıkların telafisi mümkün olmayabilir yada özür dilemek için çok geç kalınmış olabilir. Onun için birey olarak yapılan davranışlara dikkat edilmeli telafisi mümkün olmayan yada geç kalınmış olan davranış ve hareketlerde bulunmamaya özen göstermeliyiz.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.