Yaşattığımız milli ve kültürel değerlerimizin çıkış nedenleri nelerdir?

Toplumların yaşattığı milli ve kültürel değerler her daim bulunmaktadır. Peki bu milli ve kültürel değerlerin çıkış nedenleri nelerdir. Sonuç olarak bu değerler hepimizi bir araya getiren ortak bir payda olup uygulanan ve saygı duyulan değerlerdir.

Kendiliğinden ortaya çıkan değerlerimiz kültürel değerlerimiz olup bu değerler yaşanan coğrafyada kişilerin etkileşimi ile meydana gelir. Kültürel değerler toplumun her kısmında kullanılmaz ve her coğrafyada kültürel değerler farklılık gösterir. Ancak bu değerler Türk kültürel değerleri olarak kabul edilir. Örneğin Bursa’da düğün öncesinde tavuk alma denilen eğlenti yapılırken Trabzon ilinde horon tepilir. Bunlar yöresel kültürel değerlerdir ve o yöreye özgüdür.

Yaşattığımız milli değerlerimiz ise tüm toplumun ortak paydasıdır ve herkes tarafından benimsenmiştir. Örneğin İstiklal Marşımız ve bayrağımız hepimiz tarafından saygı gören ve milletin varlığından bugüne olan değerlerdir. Bu değerler bir ülkenin kuruluşu ve varlığının başından beri vardır. Çünkü milletin varlığı için birleştirici güçlere ihtiyaç duyulur.

Yaşattığımız milli ve kültürel değerlerimizi çıkış nedenleri nelerdir?

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.