Yaya giremez, yaya geçidi, okul geçidi, mecburi yaya yolu, ışıklı trafik işaret cihazı, bisiklet giremez

Yaya giremez, yaya geçidi, okul geçidi, mecburi yaya yolu, ışıklı trafik işaret cihazı, bisiklet giremez, kontrolsüz demir yolu geçidi verilen sözcük gruplarından yararlanarak bir hikaye yazınız.

Trafik dersi için öğretmenimiz bu kelimeleri kullanarak kısa bir hikaye yazmamızı istedi. Bende yazmış olduğum hikayeyi sizinle paylaşıyorum.

Tehlikeli Yolculuk

Okul çıkışı eve gitmek için yola çıktım. Etüt nedeniyle servisi kaçırdım ve yaya olarak eve dönmek zorundaydım. Okulumuz bir cadde üzerinde olsa da çevresinde yoğun bir trafik vardı. Neyse ki okul geçidini kullanarak karşıya geçtim. Burada yer alan mecburi yaya yolunda uzun süre yürüdüğümde metro hattına vardım. Benim gitmek istediğim yönde yaya giremez levhası bulunuyordu. Bu nedenle yolum daha fazla uzayacaktı. Mutlaka bir yaya geçidi bulmalıydım. Eve giderken çevredeki levhaları inceleyerek gittim. En ilgi çekeni ise bisiklet giremez levhasıydı.

Metronun geçtiği yoldan kontrolsüz demir yolu geçidinde ışıklı trafik işaret cihazına uyarak karşıya geçtim. Sonunda evime vardım. Bu kurallara uymasaydım beni tehlikeli bir yolculuk bekliyor olacaktı.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.