Yazı kültürel iletişimin en önemli aracıdır ile ilgili kompozisyon

Bu yazımızda yazı, kültürel iletişimin en önemli aracıdır konulu kompozisyon yazısını sizlerle paylaşacağız. Yazı icat edilmeden evvel kültürel etkileşim kurmak mümkün fakat bunun geleceğe aktarılması mümkün değildi. Sadece zaman içinde yaşanıp gidiyordu, geleceğe aktarılamıyordu.

Yazının icat edilmesiyle kültürel alışveriş daha yaygın olarak kullanılmaya başlandı. Örneğin ; Avrupa ülkeleri ile yazışmalar yapılmakta daha kolay bilgi alışverişinde bulunulmaktadır. Böylece kültürel etkileşim meydana gelir.

Bizim örf ve adetlerimizi Avrupa ülkeleri yazı sayesinde öğrenmiş ve bunları kendilerine uyarlamışlardır. Biz Türkler olarak Farklı ülkelerin yemek çeşitlerinden kendimize uygun olanları kendi yemek zevkimize göre hazırlamaktayız.

Yazı iletişim kurmanın en önemli aracıdır. Eskiden telefon, televizyon, ,internet gibi kitle iletişim araçları yokken iletişim kurmanın tek yolu yazı ile oluyordu. Mektup, telgraf gibi yazı örnekleri sayesinde iletilmek istenen mesaj posta yoluyla sağlanıyordu. Böylece kültürel etkileşim meydana geliyordu.

Kültürel iletişimde bulunmak için en önemli araç yazıdır. Yazı sayesinde kültür örneklerimizi geleceğe aktarmak mümkündür. Bizden sonraki nesillerinde kültürümüzden faydalanmalarını sağlamak için her daim yazıya ihtiyacımız vardır.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.