yer çekimi kuvvetinin olmadığı bir dünya nasıl olurdu?

Dünyada yer çekimi olmadığını düşünün. Eğer yer çekimi kuvvetinin olmadığı bir dünyada yaşasak nasıl olurdu hiç hayal ettiniz mi? Bu yazımızda yerçekiminin olmadığı bir dünyayı hayal edip gelişmeleri kompozisyon şeklinde yazacağız.

Bir sabah uyandığınızda yatağınız ve sizin hatta evdeki tüm eşyaların havada olduğunu görürüz. Dünya üzerindeki yerçekimi kuvvetti ortadan kalkmış artık cisim ve maddeler toprağa temas etmek zorunda değildir. Hepimiz ve tüm hareket eden canlılar artık gökyüzünde kuşlar kadar özgürüz.

Hepimiz uçabilsekte kanatlarımız olmadığı için hareket edemeyiz. İleri geri yada sağa sola gitmek bizler için çok zor birşey olurdu. Kuşlar bu yüzden çok şanslılar. Yer çekimi zaten onları çok az etkiliyordu artık şimdi tam gaz uçabilirler. Eğer dünyada yer çekimi olmaz ise bizim kanatlara yada bir uçma mekanizmasına ihtiyacımız olur. Aksi halde nasıl olacakta hareket edeceğiz. Ayrıca yere inmeyi nasıl başaracağız ki?

yercekimi

Dünyada yerçekimi kuvveti olmasaydı ne gibi olumsuzluklar olurdu?


Toprak üzerinde yetişen ağaç ve bitkiler meyvelerini artık toprağa dökmek zorunda değiller. Lakin bu zaten sorunların en büyüğü. Yer çekimi nedeniyle bütün çöpler, cisimler, maddeler toprakla temas ediyordu. Toprakta onları çürükçül bakteriler ile çözüp kendi bünyesine katıyordu. Peki ya şimdi yer çekimi yok? Onca eşya, çöp, madde nasıl olacakta ortadan yok olacak?

Bu gibi düşünceleri aklımıza getirdiğimizde yer çekiminin ne kadar faydalı birşey olduğunu anlarız.

1 Yorum

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.