yolcu sıra trafik toplu taşıma aracı otobüs kargaşa kızgınlık öfke olumsuzluk ile ilgili hikaye

Öğretmenimiz bizden yolcu, sıra, trafik, toplu taşıma aracı, otobüs, kargaşa, kızgınlık, öfke, olumsuzluk sözcük ve sözcük gruplarını kullanarak kısa bir hikaye yazmamızı istedi. Bende kendim için yazmış olduğum bu hikayeyi sizinle paylaşıyorum. Umarım ödevinize yarar.

Otobüste Kavga

Teyzeme gitmek için otobüse binmiştim. Şehir merkezinde akşam saati nedeniyle trafik oldukça sıkışıktı. Herkes evine biran önce gitmek için acele ediyordu. Ancak yoğun trafik nedeniyle araçlar adım adım ilerliyordu. Araç kullanıcılarının sinirleri belli ki bir hayli yükselmişti.

Otobüste yolculuk eden bizler ise iyice bunalmıştık. Otobüs neredeyse hiç ilerlemiyordu. İlk durakta eminim ki birçok kişi iner otobüs rahatlar diye düşünürken birçok yolcunun otobüse binmek için sıra beklediğini gördüm. Otobüs iyice dolmuştu. Artık yolcular şoföre kızmaya başlamıştı. Kalabalıktan iyice bunalan insanlar toplu taşıma araçlarından nefret eder olmuşlardı. Herkesi bir kızgınlık sarmıştı.

Yolculardan ikisi birden kavga etmeye başladı. Neden olduğunu hiç anlamadım. Yolcular oldukça öfkelenmiş ve otobüsü  kargaşa sarmıştı.  Toplu taşıma araçlarına bu nedenle olumsuz bir yaklaşım içindeydim. Neyse ki diğer yolcular bu kavgayı ayırdı ve zorda olsa teyzeme gitmeyi başardım.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.