Yunus balığı veya başka bir hayvan türüyle ilgili kısa bir hikaye

Bu yazımızda yunus balığı veya başka bir hayvan türüyle ilgili kısa bir hikaye örneği bulabilirsiniz. Hikayemizi bir yunus balığının maceraları şeklinde yazacağız. Bu nedenle hikayemizin kahramanları yunus balığı ve deniz canlıları olacak. İlk olarak hikayemize başlık bulalım.

Afacan Yunus

Denizlerin küçük ve afacan bir balığı varmış. Adı Denis olan bu balık okyanusların en insancıl ve en güler yüzlü balığı olan bir yunusmuş. Denis günün büyük bölümünü arkadaşlarıyla oynamak ve balık yakalamak ile geçirirmiş. Günlerden bir gün değişiklik isteyen ve yeni bir macera isteyen Denis su üzerinde hareket eden hızla gelip geçen gemilere doğru ilerlemiş. Ancak bu gemiler denize pis yakıtlar ve pislikler bırakıyormuş. Denis yaşadığı yeri kirleten bu yüzen cisme oldukça kızmış.
yunus
Onun peşince ilerleyen denis deniz limanlarından birine girmiş. Ancak bu liman açık denizlerden çok daha kötü ve pislik içindeymiş. Oradan hızla kaçan Denis insanların olmadığı ve denizlerin kirletilmediği yeni yaşam alanları aramaya gitmiş.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.