Yurt dışında yaşayan bir arkadaşınızın olduğunu düşünerek ona Türkiye yi tanıtan bir mektup yazınız

Bu yazımızda yurt dışında yaşayan bir arkadaşımıza Türkiye’yi tanıtan bir mektup yazacağız. Arkadaşınızın illa yurt dışında olması gerekmez öyle biri olduğunu düşünerek mektup yazabiliriz.

Canım Dostuma

Selam canım dostum. Seninle uzun zamandır sosyal medya aracılığı ile görüşüyoruz. Artık seninle bir buluşma gerçekleştirmemiz gerektiğini düşünüyorum ve seni güzel ülkem Türkiye’ye davet ediyorum. Sıcakkanlı insanların bulunduğu her köşesi cennet ülkeme gelmeni istiyorum.

Burada seni birçok sürpriz bekliyor olacak. Her bir köşesi doğa harikası olan ülkemin mis gibi tarih koktuğunu göreceksin. Çeşitli medeniyetlere ev sahipliği yapan ülkem sana kucaklarını açmış bekliyor. Osmanlı İmparatorluğunun köklerinin yer aldığı dünyanın ilk yerleşim yerlerinden biri olan cennet vatanıma seni davet ediyorum.

Seninle Avrupa ve Asyayı birbirine bağlayan İstanbul boğazında, Sultan Ahmet meydanında, Taksimde ve İstiklal caddesinde gezmek istiyorum. Seni dünyanın sayılı sahillerinden biri olan Fethiye Ölü denize gitmek istiyorum. Karadenizin yemyeşil yaylalarına, hoşgörünün başkenti Mevlananın olduğu Konyaya gitmek istiyorum.

Belki internetten görüp çok hoşlandın fakat buraları gezip görmelisin mutlaka. Seni bekliyorum canım dostum

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.