Yüz vermek, surat asmak, dilinde tüy bitmek, kafasını taşa vurmak, gözünü dört açmak ile ilgili bir hikaye

Bugünkü yazımızda ise sizlere yüz vermek, surat asmak, dilinde tüy bitmek, kafasını taşa vurmak, gözünü dört açmak ile ilgili bir hikaye yazısı paylaşacağız.

Kardeşiyle birlikte evde oynayan Ayşe birden kardeşinin surat astığını gördü .Ne oldu canım kardeşim niye surat asıyorsun diye sordu. Kardeşi hiç yüz vermedi doğruca odasına gitti.

Arkasından giden Ayşe bir ne görsün kardeşi hüngür hüngür ağlıyor. Defalarca kez ne oldu kardeşim diye sormuş, dilinde tüy bitmişti.

Kardeşi ise kafasını taşlara vururcasına ağlıyor fakat hiç konuşmuyordu. Ayşe de yanında bekliyordu .Ağlaması kesilince sessiz sessiz konuşmaya başladı. Bunun üzerine Ayşe De gözlerini dört açmış kardeşinin ağzından çıkacak tek bir kelimeyi duymaya çalışıyordu.

Kardeşi tek tek anlatmaya başladı. Abla senle hani oyun oynuyorduk ya ben senin bebeğinin kolunu kırdım sana da söyleyemedim çok korktum bana kızarsın diye deyince .

Ayşe ah canım kardeşim benim ben sana neden kızayım kırılan sadece bebeğin kolu olsun yenisini alır annem, ben sana bir şey oldu diye çok korktum sen birden ağlayınca diye cevap verdi.

Bunu üzerine sorunu çözen iki kardeş birbirlerine sarıldılar ve oyuna kaldıkları yerden devam ettiler.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.